Книжково-ілюстративна виставка “Тарас Шевченко: шлях на батьківщину”

 Книжково-ілюстративна виставка

 “Тарас Шевченко: шлях на батьківщину”

Сьогодні пам'ятний день - 22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі поблизу Канева.





Помер 47-річний український поет у Санкт-Петербурзі, там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі – «Як умру, то поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій...».

Поезія Кобзаря пронизана вільним духом, вірою, нездоланним прагненням українців до справедливості. Без його імені не можливо уявити нашу культурну спадщину. Його творчість невмируща, а слова пророчі й актуальні сьогодні, як ніколи.

  І сьогодні ми вшановуємо 163 роковини.З нагоди перепоховання Т.Г.Шевченка у бібліотеці була оформлена книжково-ілюстративна виставка “Тарас Шевченко: шлях на батьківщину”.

  Шевченка можна впізнати з одного рядка. Його палке слово – справжнє. Його думка – пронизлива, виринає із свідомості, не лишає байдужим.

Ми журимося разом із тобою, Тарасе! Але віримо, що незважаючи на світові й політичні негаразди, ми зуміємо навчитися самі та навчимо нинішнє покоління, наших учнів, цінувати свободу розуму і його силу, шанувати традиції рідного народу і наважимося, нарешті, взяти відповідальність за своє життя і за власне майбутнє!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Книжково ілюстраційна виставка "Петро Гулак-Артемовський: історія людини, яка зробила себе, усміхаючись"

Акція "Подаруй бібліотеці книгу

##Флешмоб «Вишиванку одягай – Україну прославляй!» (до дня Вишиванки)